НЕЗАЛЕЖНА ОЦІНКА МАТЕРІАЛЬНИХ ЗБИТКІВ МАЙНА (ЗАТОП КВАРТИР)

Приватне підприємство «Спілка Експертів» - незалежна оціночна компанія, яка пропонує повний спектр високоякісних послуг фізичним та юридичним особам з оцінювання різного виду майна. Одним з основних напрямків діяльності підприємства є визначення вартості матеріальної шкоди, завданої внаслідок тієї чи іншої причини. До найбільш поширених звернень громадян з метою визначення вартості матеріальної шкоди є:

1. Колісні транспортні засоби після ДТП;

2. Нерухомість (приміщення будівель та споруд);

3. Квартири (ізольовані приміщення) після пожежі.

4. Квартири (ізольовані приміщення) після затопу.

Саме на затопах приміщень квартир, ми зупинимося і досконало опишемо всю процедуру та послідовність дій спеціалістів (юрист, оцінювач, кошторисник), які приймають безпосередньо участь у складанні звітів про незалежну оцінку визначення розміру матеріальної шкоди.

Декілька слів про актуальність проблеми частих затоплень вбудованих приміщень (житлових квартир). Переважна більшість житлових багатоквартирних будинків в місті Києві та Київської області побудовані давно, поточні та капітальні ремонти проводяться далеко не завжди якісно, в окремих випадках зовсім не проводяться. По даних мерії міста Києва, станом на 2017 рік 70% житлового фонду столиці є незадовільними. Схожа ситуація по Київській області та загалом по країні. Також одним з можливих чинників, виникнення затопу, може бути проведений ремонт в квартирі з використанням не якісних сантехнічних матеріалів, неналежне використання пральної машини, не професійні роботи спеціалістів, як наслідок затоп сусідів поверхом нижче.

Що ж робити, коли ви побачили на стелі рідину у великій кількості?!

1. Звернутися до мешканців квартири, поверхом вище з питаннями усунення джерела потоку рідини, якщо це останній поверх то потрібно викликати аварійну службу.

2. Обов'язково фото фіксуйте, або виконайте відео зйомку всіх пошкоджень приміщень квартири. Порада - зробіть таку процедуру під час затопу і через декілька днів, тому що пошкоджене майно може з часом набути ще більшого пошкодження в наслідок деформації матеріалів та появи на них плям.

3. Зверніться до керуючої компанії (ЖЕК, ОСББ) з вимогою отримання Акту затоплення. Порада - під час проведення досліджень комісією керуючої компанії, запросіть двох свідків, це можуть бути мешканці сусідніх квартир. Обов'язково прослідкуйте за тим, щоб при заповненні Акту були присутні всі члени комісії, а саме: головний інженер ЖЕК, майстер технічної дільниці ЖЕК, слюсар - сантехнік ЖЕК, представник будинкового комітету.

4. Ви отримали Акт затоплення, далі необхідно порахувати вартість матеріальної шкоди завданої вашому майну, спеціалісти ПП «Спілка Експертів» виконають об'єктивний розрахунок вартості пошкодженого майна, склавши кошторис, який являє собою, основну частину звіту про оцінку відшкодування матеріальної шкоди.

5. Отримавши висновок спеціалістів ПП «Спілка Експертів», є два варіанта вирішення даного питання, перший це знайти компроміс між сторонами, другий - в судовому порядку відшкодувати завдані матеріальні збитки майна його власникові, відповідно до пункту 1 статті 22 Цивільного Кодексу України. Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування та пункту 1 статті 1166 Цивільного Кодексу України. Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Документи які надаються спеціалістам ПП «Спілка Експертів» для оцінки:

1. Паспорт та ідентифікаційний код замовника;

2. Правовстановлюючий документ;

3.Технічний паспорт на квартиру;

4. Акт залиття

Дії спеціалістів ПП «Спілка Експертів»

1. Консультації адвоката (юриста), оцінювача, кошторисника;

2. Складання договору;

3. Виконання поставлених задач по умовах договору;

4. Видача оцінки з висновком про вартість відшкодування матеріальної шкоди.

5. Підпис акту виконаних робіт.